ЗАПИТИ

Проблеми, які я допомагаю вирішувати

Illustration

Тривога

Illustration

Депресія

Illustration

Панічні атаки

Illustration

Стреси

Illustration

Кризи

Illustration

Психосоматика

Illustration

Занижена самооцінка

Illustration

Проблеми у стоснуках

Illustration

Самотність

Illustration

Психоемоційне напруження 

Illustration

Гнів, дратівлвість 

Illustration

Досягнення цілей

ТЕХНІКИ ТА ПІДХОДИ

Я працюю в психодинамічному підході, тобто, в своїй роботі опираюся на теорію Зігмунда Фройда, Анни Фройд, Карла Густава Юнга, Мелані Кляйн, Аліс Міллер, Ненсі Мак-Вільямс та інших видатних аналітиків. Працюю під контролем супервізорів, тобто, в разі виникнення труднощів у роботі з тим чи іншим клієнтським випадком, раджуся з більш досвідченими колегами. При цьому анонімність та конфіденційність клієнтів гарантовано.

Heading photo

Психоаналіз, інтерпретація сновидінь

Ці методи засновані на роботі з несвідомим, тобто тією частиною нашої особистості, яка блокує негативні переживання. Вони ефективні в роботі з емоційними травмами, в терапії кризових станів, страхів і фобій, емоційних та особистісних розладів (тривожний, депресивний, нарцисичний, невротичний розлади).

Heading photo

Символдрама

Це метод "сновидінь наяву". Основу символдрами становить уява на вільну або задану психотерапевтом тему (мотив). Цей метод допомагає побачити несвідомі процеси, приховані емоції та м'яко, екологічно опрацювати найскладніші внутрішні проблеми.

Heading photo

Арт-терапія

Це метод "лікування творчістю". Арт-терапія включає в себе різні методи: пісочна терапія, ізотерапія (робота з малюнком), маскотерапія, лялькотерапія, фототерапія, музикотерапія та інші. Вони допомагають діагностувати актуальний стан клієнта та відреагувати, прожити певні емоції та події, покращити самооцінку та розуміння себе.

Heading photo

Метафоричні асоціативні карти

Це тематичні психологічні картинки, які слугують проективним (відбивним) інструментом для роботи з несвідомим. Вони дуже ефективні в роботі з емоціями та міжособистісними стосунками, допомагають побачити неправильні моделі поведінки та вибудувати нову стратегію взаємодії з оточенням.

Heading photo

Наративні методи

Це робота з казками, притчами, історіями, тобто словесними методами. Вони допомагають побачити несвідомі сценарії в міжособистісних стосунках і з самим собою. За допомогою цього методу клієнти краще розуміють себе, навчаються висловлювати свої переживання, формують корисні соціальні навички, ставлять перед собою цілі та досягають їх.

В чому відмінності психологічної консультації та психотерапії?

Консультація психолога допомагає розібратися з певним питанням чи ситуацією, які виникли нещодавно і ще не мають негативних хронічних наслідків. Наприклад, розібратися у вікових особливостях дитини чи підлітка, з’ясувати норму і не норму в поведінці дитини \ дорослого, вирішити конфлікт тощо. Психологічна консультація часто носить діагностичний та інформаційний формати, коли психолог задає певні запитання і оцінює ступінь проблеми, після чого надає рекомендації (практичні поради, вправи для самостійної роботи, літературу чи відеоролики). Таким чином, під час консультації психолог допомагає вирішити ситуаційні проблеми, задає орієнтири клієнтові або ж пропонує в подальшому психотерапію чи сімейну консультацію.




Психотерапія допоможе у випадку, якщо проблема турбує досить тривалий час і клієнт вже зіштовхнувся з її негативними наслідками. Зазвичай, психотерапія займає від декількох місяців до декількох років систематичної роботи. Психотерапія за своєю суттю – це перебудова нейронних зв’язків (тобто, старих звичок, емоційних та поведінкових реакцій). Психотерапія ефективна якщо клієнт мав у минулому психологічну травму, повторювані травмуючі ситуації, розлади поведінки (соціальної, харчової тощо) та емоцій (тривога, депресія, фобії тощо), неадекватну самооцінку, загострені риси характеру, почуття безвиході та втрати сенсу життя.

Як це працює

Перша Консультація

У вас з'явиться відчуття, що якість життя стає кращою.

Клієнти помічають, що стають більш свідомими, уважними до себе, спостережливими щодо зовнішнього світу. Краще розуміють причини власної поведінки та поведінки оточуючих. Краще чують свої власні потреби та бажання, йдуть власним шляхом, а не нав'язаним кимось. Це додає їм впевненості, легкості та гармонії.

  • Знайомство

    Все починається з першої, короткої розмови по телефону чи вашого повідомлення. Я з'ясовую ваш запит, щоб зрозуміти чи компетентна в цьому питанні. Озвучую свої умови роботи. Якщо все влаштовує, ми домовляємося про дату та час зустрічі.
    На першій зустрічі я детальніше з'ясовую запит (як давно проблема, які її ознаки, як вирішували її до приходу на консультацію). Можу запропонувати заповнити спеціальну анкету для збору даних щодо вас та вашої ситуації.Переважно, я розглядаю наші перші кілька сесій (від однієї до п'яти) як консультацію або оціночний період, метою якого є діагностика та формування стійкого фундаменту для нашої співпраці.
    На цих консультаціях ви також можете задати питання щодо організації психологічного супроводу, технік, які я використовую в роботі, мого досвіду тощо.

  • З'ясування запиту

    Під час цього 2-го етапу терапії ми оберемо конкретні варіанти лікування і складемо загальний план, спрямований на вирішення ваших проблем. Ваша життєва ситуація допоможе нам визначити найкращий шлях для подальших дій. Я розроблю план лікування і поділюся ним з вами.
    Частота наших зустрічей залежать від таких факторів, як характер ваших кінцевих цілей, складність симптомів або ступінь страждань, який ви відчуваєте в даний час, як довго ви намагаєтеся впоратися зі своєю ситуацією, різні аспекти вашого способу життя, рівень підтримки, яку ви отримуєте від близьких вам людей тощо. В середньому достатньо 1-2 сеанси на тиждень.

  • Рефлексія

    Протягом усього процесу терапії, наприкінці кожного сеансу, ми підводимо підсумки нашої спільної роботи і визначаємо прогрес. Якщо ситуація значно покращилася, ми або вирішуємо, що настав час завершити нашу спільну роботу, або, за вашим бажанням, починаємо працювати над наступним етапом терапії.
    Рішення про завершення або продовження терапії завжди залишається за вами, проте важливо, щоб воно приймалося колегіально. Про завершення терапії варто попереджати завчасно. Власне, як і про відпустки та інші перерви у роботі. Я зобов'язуюся також інформувати вас про зміни в розкладі.
    Під час роботи важливою навичкою є відслідковування власних емоцій та реакцій, думок та бажань. В цьому може дуже допомогти щоденник або ведення нотаток. Поступово у вас будуть формуватися навички рефлексії (самоаналізу) та саморегуляції. Крок за кроком кожен з вас почне набувати впевненості і сили у своїй здатності рухатися по життю з ясністю і турботою про себе.

Моя головна мета - навчити вас жити без моєї допомоги! 

Illustration

Дякую!

Я відповім вам якомога скоріше.

Can't send form.

Please try again later.

Найпоширеніші запитання

Ось перелік найпоширеніших запитань від моїх клієнтів та відповіді на них.

Психотерапія є важливим інструментом для кожного, незалежно від того, маєте ви проблеми з ментальним здоров'ям чи ні. Це в першу чергу, самопізнання, повернення до своєї глибинної суті. Тому не всі клієнти психотерапевта хочуть позбутися від дискомфорту, деякі бажають пізнати себе краще. Це теж чудовий запит на терапію.

  • Як зрозуміти, що час звернутися до психолога?

    Багато людей замислюються "А чи не час мені звернутися до психолога?", але чітких критеріїв звернення майже ніхто не знає. Тож давайте ж розглянемо основні випадки, коли слід звертатися до фахівця.
    1. Якщо ви відчуваєте невдоволення собою, власним життям, відчай та спустошення.
    2. Якщо вас турбують проблеми з настроєм, емоціями, хронічні стреси.
    3. Якщо ви відчуваєте наслідки фізичної або психологічної травми, кризовий етап у житті.
    4. Якщо у васє труднощі адаптації, побудови стосунків з оточуючими, у пошуках партнера.
    5. Якщо у вас присутні постійні скарги на здоров'я, проте медичні обстеження нічого не виявляють.

  • Як підготуватися до психологічної консультації?

    Часто, записуючись на консультацію, клієнти ставлять це запитання.І воно цілком закономірне: адже ми не щодня відвідуємо психолога. Для багатьох це вперше.Наприклад, на здачу аналізів ми вирушаємо натщесерце. Перед походом до стоматолога чистимо зуби або хоча б використовуємо жуйку. А як же готуватися до психологічного візиту?Найголовніше, що вам слід розуміти, це з якою проблемою ви хочете звернутися (що вас турбує? що вас не влаштовує?) і як ви зрозумієте, що мета досягнута? Так само ви можете згадати, коли і за яких обставин це все почалося.Не слід ставити собі діагнозів за допомогою психологічних тестів на різних сайтах чи після переглядів відео на Ютубі. Навіть якщо ви приїдете і скажете "у мене панічні атаки/депресія/невроз", я все одно перевірю своїм професійним "поглядом" цю гіпотезу. Тож не витрачайте час даремно.Якщо ви хочете, щоб перша зустріч пройшла якомога ефективніше, просто щиро відповідайте на всі запитання, не намагайтеся обманювати або приховувати щось.Можете ставити мені запитання з приводу процесу консультування - я детально відповім на кожне з них. Якщо ви вирішите пройти курс консультацій, ми узгодимо частоту зустрічей, умови, цілі та критерії успішності нашої з вами роботи.

  • Как поводитися на прийомі, аби він був максимально продуктивним?

    Це питання клієнти рідко ставлять, але часто мають на увазі, ставлячи інші подібні питання, виявляючи сумніви або намагаючись бути "хорошим" клієнтом.Отже, як же краще поводитися на прийомі в психолога?1. Намагайтеся бути чесним, насамперед із самим собою. Якщо ви приходите до лікаря і не розповідаєте, де у вас болить і як почуваєтеся, то ви підвищуєте ймовірність неправильної постановки діагнозу і призначення невідповідного лікування. Те ж саме і з психологом.2. Ставте запитання: якщо вас щось цікавить, якщо вам щось незрозуміло. Спочатку роботи кілька консультацій йде на встановлення контакту між клієнтом і психологом. І це залежить не тільки від самого психолога, а й від готовності клієнта. Якщо ви не ставите запитань - є ймовірність розчарувань через нереалізовані очікування. Особливо для тих, хто звертається до психолога вперше.3. Довіряйте своїм відчуттям і говоріть про них. Якщо ви гніваєтеся на психолога - скажіть про це, якщо вам страшно - скажіть про це, якщо вам сумно - скажіть про це, якщо ви відчули полегшення - скажіть про це. Це допоможе швидше рухатися в потрібному напрямку.4. Вам має бути комфортно, але не дуже. Пояснюю: якщо ви не любите сидіти близько до людини або ви не витримуєте прямого погляду в очі - можете про це попередити. Ви можете попросити води, серветки, 5 хвилин на "зібратися з думками". Але психолог не зобов'язаний пригощати вас (плюшками, кавою, коньяком) або затримувати час наступного клієнта. Зрештою, на усе це витрачається дорогоцінний час консультації.5. Пам'ятайте, що консультація має свою структуру і тривалість. Якщо ви запізнилися - доведеться якісно використати той час, який залишився. Якщо ви згадали про щось важливе наприкінці консультації, найімовірніше, психолог запропонує вам це обговорити на початку наступної зустрічі.6. Добре, якщо прямуючи на консультацію, ви матимете уявлення, що хотіли б від неї отримати. Наприклад, обговорити сон або якусь ситуацію, поговорити про свої емоції та переживання, обговорити стосунки з ким-небудь. Але навіть якщо ви не знаєте, з чим прийдете - це теж може бути предметом обговорення і хороший психолог допоможе вам "намацати" важливу тему.

  • Скільки часу знадобиться для роботи над моєю проблемою?

    Нам важливо знати, на що розраховувати. За фінансами, часом, перспективою. Саме тому на першій зустрічі я намагаюся визначити приблизні терміни роботи з клієнтом і обговорити їх.Умовно тривалість психологічної/психотерапевтичної роботи можна розділити на 3 групи.1) До 10-ти сеансів.Короткострокове консультування. Це фокусна робота над одним запитом. Найчастіше стосується інформаційної допомоги (розбір ситуацій, рекомендації) і полягає у формуванні нової поведінкової стратегії.За принципом: "проблема-пошук рішення".2) Від 10-ти до 25-ти сеансів.Багатофокусне консультування або короткострокова психотерапія. У першому випадку - коли працюємо над кількома проблемами (паралельно або послідовно). У другому - глибинне опрацювання емоцій, питання за фактом виникнення (коли ситуація не є хронічною, тобто такою, що триває роками).Принцип роботи: "працювати з проблемою, а не з симптомом".3) Понад 25-ти сеансів.Це глибинна робота і найчастіше йдеться саме про психотерапію. Наприклад, коли у клієнта емоційний або особистісний розлад, травматичне минуле, криза, сильний стрес, психосоматичний розлад. Коли він хоче кардинально змінити своє життя, вдосконалити характер, змінити якість стосунків з оточуючими.Принцип такої роботи: "перехід кількості в якість".

  • Как зрозуміти, что ви – мій психолог?

    Звісно, не всі психологи та клієнти одразу підходять одне одному. Іноді варто сходити до декількох фахівців, щоб знайти свого. Проте є загальні ознаки, на які ви можете опиратися:1. Поруч із психологом ви відчуваєте себе природно. Водночас, він теж поводиться природно.2. Психолог не порушує етичний кодекс: конфіденційність, множинні стосунки, захист інтересів клієнта, відповідальність та інше.3. У вас НЕ виникає відчуття, що психолог "лікується сам завдяки вам".4. Психолог НЕ береться лікувати все і всіх, а чітко озвучує питання, з якими він працює і не працює.5. Психолог відкрито відповідає на ваші запитання щодо своєї освіти, компетентності, методів роботи.6. Психолог НЕ оцінює, НЕ дає порад, НЕ звинувачує вас. Він говорить неупереджено як про вас, так і про інших персонажів вашої історії, підтримуючи нейтралітет.7. У вас є відчуття, що все, що відбувається на сесії - робиться у ваших інтересах, а не в інтересах психолога.8. Психолог пояснює свої дії - психологічні техніки, які він використовує, зміни в оплаті або умовах контракту.9. Фахівець уміє володіти собою та своїми емоціями, завдяки чому поруч із ним виникає відчуття опори та захищеності.10. Фахівець не претендує на звання "гуру", "Великого і могутнього Мудреця" і вміє підтримувати власну самооцінку в адекватному стані.

  • Що таке психологічний контракт?

    Психологічний контракт - це умови та правила, згідно з якими проходитиме консультування. Це певна «робоча рамка», яка покликана захищати права психолога та клієнта та створювати умови для більш ефективної взаємодії та досягнення результату роботи. Це договір між психологом та його клієнтом (батьками, опікунами, якщо клієнт неповнолітній). Контракт допомагає клієнту краще зрозуміти, яким чином буде організовано консультативний процес та стосунки з психологом, дає зрозуміти, що є предметом домовленості, на який результат можна розраховувати, а також які зобов'язання кожної із сторін.Контракт підвищує довіру між клієнтом та психотерапевтом, а це дуже важлива складова, яка безпосередньо впливає на ефективність терапії. У своєму психологічному контракті з клієнтами я узгоджую такі пункти:· що являє собою процес консультацій, які можуть виникнути труднощі та реакції;· умови конфіденційності;· умови супервізорської підтримки психолога;· умови співпраці з іншими фахівцями (психіатром, неврологом, ендокринологом, сексопатологом, наркологом тощо)· тривалість та регулярність зустрічей;· вартість та оплата пропусків, запізнення;· умови завершення роботи.Коли і як укладається контракт?Контракт має сенс виключно за тривалих відносин, тобто, якщо це не разова консультація і не 2-3 зустрічі задля з’ясування одного нескладного питання. Якщо ж проблема потребує тривалої роботи (від декількох тижнів до декількох місяців), доцільно укласти психологічний контракт, де будуть прописані умови роботи. Перші кілька зустрічей є діагностичними. Тому контракт укладається протягом цих перших зустрічей. Це може бути усна угода або ж письмовий контракт.У своїй роботі керуюсь Етичним кодексом психолога України та №9433 «Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо охорони психічного здоровʼя та психологічної допомоги»

  • Як оцінити, чи ефективна робота з психологом?

    Психологія - це досить абстрактна річ, її не відчуєш на дотик, не побачиш, не почуєш, можна лише відчути серцем. Психотерапія - це складний процес, який все ж таки потребує критеріїв ефективності. Роботу перукаря, кухаря, тренера, художника можна виміряти, оцінити і порівняти. Про ефективність роботи з психологом доводиться тільки здогадуватися. Оскільки наші емоції - це "текуча" субстанція, вони часто перемішуються з емоціями інших, з "правильністю/неправильністю" реакцій у суспільстві. Але все ж, психологія покликана зробити життя людини кращим, щасливішим (хоча не факт!), зрозумілішим для самої себе.Отже, головні показники того, що робота з психологом / психотерапевтом ефективна.1. Ви більше дізнаєтеся про себе (яка ви людина, коли щасливі/нещасливі, з ким комфортно/некомфортно).2. Ви стали краще розуміти оточуючих (їхні емоції, вчинки, реакції).3. У вас стійкі довірчі стосунки із самим психологом (вони далеко не завжди встановлюються відразу, але якщо вони такими стали - радійте, ви зможете перенести цей досвід і на інші стосунки).4. Ви почали вірити в те, що всі проблеми можна вирішити (у вас зник фаталізм і безпорадність, ви впевнено нарощуєте свою "дорослу" частину).5. Ви хочете жити (тут я процитую дідуся Фройда - ви можете в задоволення любити і працювати)!

  • Як зрозуміти, що вже час завершувати роботу?

    1. Першим і головним критерієм є те, що вам уже краще, ніж було спочатку. І це не швидкоплинне "краще", а закріплений ефект.2. Другий критерій - ви здобули нові навички. Наприклад, навчилися піклуватися про себе емоційно, говорити про свої почуття, казати "ні", відстоювати свої інтереси та інше.3) Третій критерій - ви знаєте, що робити, якщо ситуація повториться. Наприклад, ви тепер знаєте що робити під час панічних атак, стресу, як недопустити емоційного вигоряння, не вступаєте в токсичні стосунки.4. Четвертий критерій: ви можете назвати себе господарем власного життя (тіла, психіки, стосунків). Ви навчилися керувати своїм внутрішнім і зовнішнім світом і розумієте, що це ваша відповідальність.5. П'ятий критерій: по відношенню до психолога у вас є почуття вдячності. Ви бачите в ньому не бога, а живу людину, яка володіє певними навичками.6. Шостий критерій: ви знаєте, куди рухатися далі у власному розвитку і у вас є впевненість, що ви це зможете.